Ładowanie…

MEDIACYJNE KONTEKSTY

Jak mediatorzy widzą świat i gdzie dostrzegają mediację?
Skąd czerpią inspiracje do doskonalenia swego warsztatu?
Dowiedz się więcej

O projekcie

MEDIACYJNE KONTEKSTY to spojrzenie na otaczający świat oczami mediatora.

Każdy z nas widzi i odczuwa rzeczywistość po swojemu. Każdy ma inne cechy charakteru, inny temperament, konstrukcję psychiczną. Na to, co nas otacza, co wydaje się być wspólne lub podobne, nakładamy różnorodne filtry wyniesione z domu, utkane z życiowych doświadczeń, z wiedzy jaką posiadamy i ze specyfiki zawodu, jaki wykonujemy. Choć wiele nas łączy, każdy człowiek żyje w swoim indywidualnym świecie. Różnorodność jest darem – dzięki niej nic nie jest czarno-białe ani oczywiste i tak wiele wciąż przed nami do odkrycia i do poznania.

Jakie są światy mediatorów? Jak doświadczenie zawodowe kształtuje to, co widzimy i odczuwamy?

Czy postrzegamy świat przez pryzmat konfliktów czy dróg ich rozwiązania? Na co zwracamy szczególną uwagę, kiedy stajemy przed problemem zdającym się być bez wyjścia?

Chcemy poszukiwać odpowiedzi na te pytania, stawiać kolejne, a w nieoczywistych zdarzeniach i miejscach pokazać wartości, które niesie ze sobą mediacja, jako idea wspierania w trudnych sytuacjach. Idea, która była z ludźmi od zawsze, ponieważ życie zawsze niosło i nieść będzie wyzwania. Jakkolwiek będzie zmieniać się świat, jako mediatorzy zawsze będziemy szukać dobrych rozwiązań – tych dających poczucie, że każdy głos się liczy i ma znaczenie, że indywidualne potrzeby i oczekiwania mogą ludzi zbliżać, a nie dzielić.